Місія
проєкту

«Вишиваний. Король України» — потужний мистецько-просвітницький проєкт міжнародного рівня, що демонструє світу принципово нову українську ідентичність.
Проєкт покликаний відновити забуті сторінки історії та познайомити широкий загал із непересічною постаттю ерцгерцога Вільгельма фон Габсбурґа-Лотаринзького.

Ключові ініціативи

 • опера «Вишиваний.
  Король України»
 • лібрето
  Сергія Жадана
 • екскурсійний тур Віднем
  «Місцями Василя Вишиваного»
 • історичні есеї
  «Про Василя Вишиваного»
 • фотопроєкт
  Белли Логачової
 • брендована сувенірна
  продукція

Лібрето
опери

Автором лібрето став український письменник Сергій Жадан, який глибоко та чуттєво розкрив через слово долю борця за українську ідею — Василя Вишиваного. Твір вийшов окремим виданням. Унікальний дизайн артбуку з елементами витісненої троянди підкреслює емоційність тексту та драматичність історії ерцгерцога Вільгельма.

Книга лібрето у виконанні творчого тандему Ольги Жук і Надії Кельм здобула відзнаку конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2020» в рамках Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Також твір отримав чималий резонанс в Австрії, на батьківщині Габсбурґа-Вишиваного, і буде перекладений німецькою мовою.

Ініціатори проєкту

Оперу створено на замовлення Почесного консула Республіки Австрія в Харкові Всеволода Кожемяка.

Всеволод Кожемяко

Почесний консул Республіки Австрія в Харкові. Підприємець, генеральний директор Групи АГРОТРЕЙД, засновник благодійного фонду «Україна ХХІ». Ініціатор багатьох культурних і соціальних проєктів. За волонтерську і благодійну діяльність нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

Амбасадори проєкту

Наталка Сняданко

Письменниця, перекладачка та колумністка. Авторка 10 прозових книг. Переклала з німецької та польської твори понад 80 авторів. Публікує авторські колонки в українських та закордонних ЗМІ, зокрема у «Deutsche Welle».

Катерина Калитко

Письменниця, авторка 8 поетичних збірок, перекладачка з балканських мов. Лауреатка премій Джозефа Конрада-Коженьовського та «Книга року ВВС». Членкиня Вінницького історичного товариства та ПЕН-клубу.

Андрій Любка

Письменник, есеїст, перекладач із сербської, хорватської й польської. Автор романів «Карбід», «Твій погляд, Чіо-Чіо-сан». Лауреат кількох літературних премій, учасник численних закордонних резиденцій для письменників, член ПЕН-клубу.

Марічка Рубан

Художниця, дизайнерка, авторка та ілюстраторка дитячих книг. Переосмилює традиційний підхід до дитячих казок. Здебільшого працює з акварельною ілюстрацією.

Белла Логачова

Белла Логачова – художниця та фотографка, працює з відео та медіа-мистецтвом. Учасниця численних виставок в Україні і за кордоном. Викладає курс із сучасного мистецтва.

Роман Мінін

Український художник-монументаліст, графік, фотограф, автор відомих артоб’єктів та інсталяцій. Засновник напрямів SMS art та Transmonumentalism, організатор стріт-арт фестивалів.

Сергій Стаховський

Відомий тенісист-професіонал, лідер збірної України. Володар чотирьох титулів АТР в одиночному розряді та чотирьох титулів ATP у парному розряді. Відомий перемогою над Роже Федерером на Вімблдоні 2013 року.

Владислав Сіренко

Професійний боксер, виступає у важкій ваговій категорії. Чемпіон за версією WBF International серед професіоналів. Срібний призер молодіжного чемпіонату Європи та переможець молодіжного Кубка України в любителях.

Юрій Бутусов

Журналіст, головний редактор інтернет-порталу Цензор.нет, оглядач «Дзеркала тижня». Колишній позаштатний радник міністра оборони України. Автор серії нарисів про події Революції Гідності.

Наталка Рибка-Пархоменко

Актриса Львівського академічного театру ім. Леся Курбаса. Учасниця міжнародних театральних фестивалів, тренерка з акторської майстерності. Співачка, музикант гурту «КурбАси».

Іван Леньо

Український музикант, акордеоніст, фронтмен фольк-рок-гурту «Kozak System». Колишній учасник гурту «Гайдамаки».

Антон Дробович

Голова Українського інституту національної пам’яті. Науковець, дослідник міфології та сучасних комунікацій, експерт у сфері освіти і культури, арт-критик.

Володимир Шейко

Генеральний директор Українського інституту. Фахівець з менеджменту культури, маркетингу і комунікацій. Організатор численних культурних проєктів міжнародного рівня.