Опера

Опера «Вишиваний. Король України» — це еклектика історичного і сучасного, справжній експеримент для українського театру. Вона має нелінійний сюжет, поєднує риси драматичної та ліричної опери.
Вистава символічна за змістом, грандіозна за втіленням та в цілому унікальна. Вона вражає театральною видовищністю, масштабними декораціями, оригінальною сценографією та масовими сценами.

Над оперою працювала команда відомих українських митців:

композиторка — Алла Загайкевич
автор лібрето — Сергій Жадан
режисер — Ростислав Держипільський
диригент — Юрій Яковенко

Уривки з лібрето

Ви маєте можливість ознайомитися з поетичною мовою твору, прочитавши фрагменти з лібрето опери.

Ознайомитися

Унікальна конструкція

Головна декорація опери — спеціально створена алюмінієва конструкція з пандусом. Вона унікальна для української театральної сцени. Має три яруси, як класичний вертеп, та втілює шану до історичної спадщини й традицій.

Конструкція, на якій будуть розміщуватись хорові групи, здатна витримувати до 60 осіб. Ширина декорації становить 14 м,
її висота — 7 м, а глибина — близько 12 м.

Музика

Ця опера з історичним контекстом здивує сучасним звучанням. Тут гармонійно поєдналися всі засоби музичної мови. Традиційні для класичної опери симфонічний оркестр, хоровий спів та партії солістів філігранно переплітаються з електроакустичними технологіями.

Розспів опери вразить слухача незвичними відтінками. Поряд із академічним співом використовуються особливі вокальні техніки. Шпрехштімме — розмовна «суха» манера співу з приблизною звуковисотністю, що може бути більш або менш вокалізованою. Та шпрехгезанг — напіврозмовна вокалізована манера співу з окресленою звуковисотністю.

Особливості костюмів

Над образами для героїв опери працювала художниця по костюмах — Олеся Головач. Силуети та загальні риси одягу запозичені з історичних джерел, фотографій та малюнків одягу початку ХХ-го століття. Авторка ставила за мету ненав’язливо подати український колорит у європейському контексті, бо саме це диктує образ шляхетного головного героя.

Для пошиття костюмів були використані сучасні матеріали та декор: трикотаж із люрексом, тканини із напиленням срібла та навіть елементи стимпанку. Одяг головного героя оздоблений червоною вишивкою. Загалом для вистави виготовлено понад 300 костюмів.

У головних
ролях

Загалом у постановці задіяно 200 виконавців.

ВИШИВАНИЙ
Володимир Козлов
Дівчина
Юлія Піскун